Za Sněhem | Fotovandr | Vandrovník | Inzerce zdarma | Katalog firem | Knihy | Registr firem
Vyhledejte si zájezd
DestinaceDatum odjezdu
Cena doZpůsob dopravy
Místo odletu/odjezduDélka pobytu
StravováníKategorie ubytování
Klíčové slovo

Azorské ostrovy

Azory jsou tvořeny devíti ostrovy se nacházejí 1 300 km od pevninského Portugalska, po obou stranách Středoatlantského hřbetu a vznikly v důsledku vulkanické činnosti. Na východě leží Santa Maria spolu s největším a nevýznamnějším ostrovem Sao Miguel, na němž se také nachází správní středisko Ponta Delgada. Druhou skupinu (centrální) představuje pět ostrovů - Faial, Terceira, Sao Jorge, Graciosa a Pico, jemuž vévodí sopka a také nejvyšší hora Portugalska vysoká 2 350 metrů. Třetí skupinu tvoří odlehlé Flores a Corvo. Na ostrovech Sao Miguel, Faial a Terceira jsou mezinárodní letiště a místní letecká společnost zajišťuje spojení se všemi ostrovy. Azory uchvátí snad každého svou faunou a flórou, Golfský proud udržuje na ostrově celoročně subtropickou teplotu. Tato oblast je vhodná pro milovníky přírody a klidně strávené dovolené.

Pláž: vstupy do moře jsou kamenité - z útesů Sport a zábava: plachtění, vodní sporty, bazény Výlety: Lagoa de Fogo: "Ohnivé jezero" - kráterové (Sao Miguel), Furnas Tal: Caldeiras das Furnas s gejzíry a horkými vřídly, přírodní park (Sao Miguel), kráterová jeskyně na ostrově Faial, ostrov Pico: možnost pozorování velryb a delfínů; nejvyšší hora Portugalska - Pico (2351 m), Biscoitos: muzeum vína, Ponta Delgada: historické centrum (Sao Miguel), Angra do Heroísmo: památky z dob kolonialismu, památka UNESCO (Terceira)

Portugalsko - Geografické údaje
Doba letu:
5 h 30 min

Časový rozdíl:
-1 h

Teploty:
Teploty (°C) voda (°C) srážky (mm)
leden 17 18 0
únor 17 18 0
březen 18 17 0
duben 19 17 0
květen 20 18 0
červen 22 19 0
červenec 24 21 0
srpen 26 23 0
září 24 22 0
říjen 23 22 0
listopad 19 19 0
prosinec 19 19 0

1400 m od portugalské pevniny vzniklo vulkanickou činností na ploše 2.344 km2 devět ostrovů, které nesou souhrnný název Azorské ostrovy. Ostrovy byly známy již mezi Féničany, ale trvale osídleny byly až v polovině 15. století portugalskými mořeplavci. Místní fauna a flóra nadchne naprosto každého. Najdete zde smaragdově zelená jezera, zalesněné kopce, hluboké krátery, kostelíky i nejvyšší horu Portugalska Pico (2351 m n.m.). Místní subtropické klima má na svědomí teplý Golfský proud, který neustále otepluje zdejší vzduch. Ostrovy se dělí do tří skupin. Východní Azorské ostrovy jsou Sao Miguel a Santa Maria, součástí středních Azorksých ostrovů je Terceira, Sao Jorge, Graciosa, Pico Faial a západní Azorské ostrovy zahrnují Corvo a Flores. Jednotlivé skupiny ostrovů jsou od sebe vzdáleny stovky kilometrů.


Zajímavosti a památky
Sopečná jezera na ostrově Sao Miguel s názvem Lagoa Azul a Lagoa Verde (Zelené a Modré jezero) v oblasti Sete Cidades, Lagoa de Fogo (Ohnivé jezero) a Lagoa das Furnas


Počet položek: 0položek na stránku:  
 OdjezdPočet dní/nocíTyp ubytováníStravováníDopravaCena
Počet položek: 0položek na stránku:  
Rezervace a informace na 224 223 636
Proč vybrat zájezd u nás?
1. Prodáváme zájezdy pouze od renomovaných CK s pojištěním proti úpadku

2. v cestovním ruchu se pohybujeme více než 12 let

3 . náš ochotný personál Vám rád poradí s výběrem zájezdu

4. u nás si pohodlně a z domova vyberete zájezd a bez zbytečného prodlení Vás kontaktuje naše operátorka s podrobnostmi

5. jsme společnost, která má vybudovánu stabilní pozici v oblasti cestovního ruchu, můžete nám důvěřovat

6. máme kamenná prodejní místa v Praze a v Teplicích